Úvodní strana  >  Společnost  >  Uspořádání společnosti  >  Pobočky  >  Jihočeská pobočka

Jihočeská pobočka

Informace
Sídlo: České Budějovice
příspěvek 100 Kč (snížený 50 Kč)
min. věk: 15 let, vyjímečně i méně
e-mail martin.kakona@gmail.com
www jihocas.astro.cz
Volby
výbor Ing. Martin Kákona (předseda), Ing. Jana Tichá (čestná místopředsedkyně), Bohumír Kratoška (hospodář), Roman Dvořák, Bc. Josef Szylar, Mgr. Jana Jirků, Vlastislav Feik.
minulé volby 9.12.2013
příští volby 2016
volební období 3 roky
Časopis
název JihoČAS
cena 0 (v rámci příspěvku pobočky)
periodicita nepravidelný, obvykle 4x za rok
objednat pro členy pobočky
podmínky zasílání členství v pobočce
www www.jihocas.czcategory/domu/aktuality/category/archiv/

Členové pobočky bez nároku na odměnu zajišťují provoz hvězdáren Jindřichův Hradec a Sezimovo Ústí. Jednotlivci jsou zapojeni do různých pozorovacích programů, jako například pozorování aktivity Slunce a různých radioastronomických pozorování. Členy spojuje zpravodaj JihoČAS a pozorování jsou organizována přes web www.astrozor.cz.



O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Česká astronomická společnost


19. vesmírný týden 2024

19. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 5. do 12. 5. 2024. Měsíc bude v novu a čeká nás extrémně mladý srpek na večerní obloze. Slunce je hodně aktivní, nastaly silné erupce. Oblohu ozdobila slabá polární záře a nečekaně s ní se objevil i deorbitující horní stupeň Falconu 9. Planety jsou v tomto týdnu velmi obtížně viditelné. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Na ranní obloze létají éta Aquaridy. K odvrácené straně Měsíce se vydala čínská sonda Chang’e 6 a na čínské orbitální stanici Tiangong se vyměnily tříčlenné posádky. Před 60 lety se narodil český astronom a popularizátor Václav Knoll. Před 15 lety proběhla poslední oprava vesmírného dalekohledu HST.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polárna žiara 5.-6.5.2024

Polárna žiara 5.-6.5.2024

Další informace »