Úvodní strana  >  Společnost  >  Staňte se členem

Staňte se členem

Pokud se chcete stát individuálním členem ČAS,

  • Vyplňte online přihlášku na adrese: http://prihlaska.astro.cz/.
  • Online přihláška se automaticky pošle představitelům poboček či sekcí, kam se hlásíte, dále správci členské databáze ČAS a tajemníkovi ČAS.
  • Členské příspěvky zaplatíte přímo pobočce/sekci, kterou jste si vybrali jako tzv. kmenovou. Počkejte ale vždy na pokyn této kmenové složky (přímo na centrální účet ČAS neplaťte!). Viz výše příspěvků. Pokud se vám dlouho nikdo neozve, volejte správkyni centrální členské databáze Lence Soumarové 603 759 280.
  • Až složka potvrdí sekretariátu ČAS, že jste zaplatil/a, Výkonný výbor ČAS schválí váš vstup. Poté vám bude vystavena a zaslána členská průkazka. Od té chvíle jste členem ČAS a můžete požívat členských výhod.
  • (Případně můžete vyplnit papírovou přihlášku (DOC nebo PDF), vytisknout a odeslat poštou nebo emailem na sekretariát ČAS. Zástupce ČAS se vám ozve, potvrdí přijetí přihlášky a zašle ji na vědomí do sekce či pobočky, kterou jste si v přihlášce vybral/a jako kmenovou. Další postup je stejný jako v případě online přihlášky.)

Zástupci organizací, které mají zájem stát se kolektivním členem ČAS, mohou napsat na adresu sekretariátu nebo kontaktovat přímo pověřeného člena Výkonného výboru či předsedu. Bude s nimi dohodnuta smlouva o kolektivním členství, která bude upravovat vzájemná práva a povinnosti.



O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Čas, Členství


18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slabšia polárna žiara

Canon 60D, Samyang 16/2.0 13sec. ISO800

Další informace »