Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Redakce astro.cz hledá nové autory a spolupracovníky
redakce Vytisknout článek

Redakce astro.cz hledá nové autory a spolupracovníky

Logo České astronomické společnosti
Logo České astronomické společnosti
Web České astronomické společnosti (www.astro.cz) hledá nové autory a spolupracovníky do svých řad. Redakce bohužel nemůže nabídnout odpovídající finanční ohodnocení, přesto pro vás může mít spolupráce velké množství výhod.

Hledáme nové autory

Redakce astro.cz uvítá nové autory, kteří by dokázali psát články nejen z astronomie ale i z příbuzných oborů. Témata článků necháme čistě na vás. Z oblasti astronomie máme zájem především o články s tématikou pozorování a techniky (rady, CCD kamery, astrofotografie apod.), ale v žádném případě to není podmínkou.

Také uvítáme články z příbuzných oborů - kosmonautika, fyzika a astrofyzika, meteorologie, geologie (ve vztahu k Zemi jako planetě).

Požadujeme pouze chuť k psaní a alespoň základní orientaci v astronomii. Věk ani dosavadní zkušenosti nejsou podmínkou!

Nabízíme:

  • Možnost podílet se na tvorbě nejnavštěvovanějšího webu o astronomii v České republice
  • Případné odkazy na vaše stránky v daném článku
  • Práce v mladém kolektivu
  • Získáte cenné zkušenosti se psaním článků, upozorníme vás na chyby, naučíme vás základy html.
  • Zvýšíte své znalosti v astronomii.

Hledáme spolupracovníky:

Hledáme spolupracovníka, který by pro nás občas udělal jednoduchou flash animaci.

Nabízíme:

  • Případné odkazy na vaše stránky v daném článku
  • Práce v mladém kolektivu
  • Dobrá propagace vašich dalších aktivit v této oblasti

Dotazy a nabídky posílejte na info(zavináč)astro.cz





O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.



18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

1

Další informace »