Úvodní strana  >  Odběr novinek a akcí

Odběr novinek a akcí

Pokud chcete být pravidelně informováni o všech novinkách, článcích a plánovaných akcích na webových stránkách Astro.cz máme pro vás řešení. Nabízíme vám zasílání informací formou e-mailu.

Co můžete odebírat?

Zaregistrováním odběru aktuálních informací na Astro.cz si budete moci vybrat, jaký obsah vás zajímá a na jaký budete dostávat upozornění přes váš email. Vybrat si budete moci z následujících možností:

  • Kalendář akcí - Každé pondělí ráno obdržíte email s výpisem akcí na nebližší 4 týdny. Budete si tak moci s předstihem naplánovat, čeho se zúčastnit a co si rozhodně nenechat ujít!
  • Články - Vyberete si, které téma je vám nejbližší a na jaké články si tedy budete upozorněni bezprostředně v momentě, kdy bude článek vydán. Na výběr máte tyto kategie: exoplanety, hvězdy, kosmonautika, multimédia, Sluneční soustava, světelné zněčištění, úkazy, vzdálený vesmír nebo ostatní.
  • Novinky - Podobně jako u článku si vyberete, o jakém tématu byste chtěli být informování. Tedy astronomie, kosmonautika či ostatní témata.

Jak na to?

  1. K odběru zadáte svůj email (níže).
  2. Abychom si ověřili, že nešlo o omyl či spam, přijde vám potvrzovací e-mail s odkazem.
  3. Kliknutím na odkaz potvrdíte svůj zájem o odběr upozornění na nejnověší dění na Astro.cz
  4. Pokud již dále novinky nebudete chtít do své elektronické schránky dostávat, najdete na konci každého e-mailu odkaz na odhlášení.
  5. Po kliknutí na odhlašovací odkaz budete vyzváni k potvrzení odhlášení a následně odhlášeni.

A Teď už jen stačí vložit emaiL

Váš e-mail:



18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrny

Další informace »