Zelený kruh zve širokou veřejnost na besedu ve Science café (Langhas,..." /> Beseda: Zhasni, chci spát aneb Když se zhasnout nedaří | Světelné znečištění | Články | Astronomický informační server astro.cz


Úvodní strana  >  Články  >  Světelné znečištění  >  Beseda: Zhasni, chci spát aneb Když se zhasnout nedaří
redakce Vytisknout článek

Beseda: Zhasni, chci spát aneb Když se zhasnout nedaří

Bratislavský hrad. Autor: Marek Javor.
Bratislavský hrad.
Autor: Marek Javor.
Zelený kruh zve širokou veřejnost na besedu ve Science café (Langhas, Vodičkova 37, Praha 1) o světelném znečištění ve středu 27. listopadu od 18 hodin. Cyklus je koncipován formou neformálních debat o důležitých otázkách mezi vědou, společností a životním prostředím. Přijďte. Můžete klást provokativní otázky, poslouchat vědecké argumenty, ptát se, odpovídat, souhlasit i zásadně oponovat.

Listopadová beseda proběhne na téma: ZHASNI, CHCI SPÁT ANEB KDYŽ SE ZHASNOUT NEDAŘÍ

Jaký vliv má světelné znečištění na zdraví člověka? Ovlivňuje světelné znečištění kvalitu spánku? Trápí světelné znečištění pouze milovníky hvězd? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte na Science café.

KDY:  středa, 27. listopadu, 18:00

KDE: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

S KÝM:

Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.

Je členkou vědecké rady AV ČR, Univerzity Karlovy a dvou jejích fakult, Masarykovy univerzity a Jihočeské univerzity, rady FGÚ AV ČR a členkou Rady Národního muzea.

RNDr. Jan Hollan, Ph.D.

Je pracovníkem CzechGlobe (Centrum výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i.) a jeden z předních evropských odborníků na omezování světelného znečištění.

Pavel Suchan

Je místopředsedou České astronomické společnosti a předsedou Odborné skupiny pro tmavou oblohu České astronomické společnosti. V problematice světelného znečištění se pohybuje od samého začátku v České republice, od roku 2001.

Večer je součástí cyklu neformálních debat o důležitých otázkách mezi vědou, společností a životním prostředím.

Místo k sezení si prosím rezervujte na adrese kancelar@zelenykruh.cz  Více informací o formátu science café najdete na stránkách  www.vedavakci.cz/veda-a-verejnost/vedecke-kavarny.




O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.



21. vesmírný týden 2024

21. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 5. do 26. 5. 2024. Měsíc ve fázi kolem úplňku silně září na noční obloze a vlastně tím začíná období světlejších nocí, protože se blíží slunovrat. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO budou v konjunkci Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je pořád docela velká, i když ve světle uplynulého týdne výrazně nižší. Pozorovatelé deep-sky objektů a komet jistě znají online web CzSkY.cz, který doznal dalšího vylepšení. New Shepard je zpět ve službě. Starliner na svůj let s posádkou stále čeká. Falcon 9 zaznamenal již 21. znovupoužití prvního stupně.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční krátery a moře

Další informace »