Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Molucké klenoty aneb Za „okem božím“ na východ Indonésie

Přednáška: Molucké klenoty aneb Za „okem božím“ na východ Indonésie

Hvězdárna a planetárium Plzeň a město Plzeň vás srdečně zvou na přednášku fotografa, cestovatele a astronoma Petra Horálka.

Místo konání akce: náměstí Republiky 1, Plzeň-Plzeň 3, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.04.2017 od 19:00 do 20:30

Petr Horálek
Fotograf, spisovatel a popularizátor astronomie

Molucké klenoty aneb Za „okem božím“ na východ Indonésie
Ač se to může zdát, mnohými proklamovaná Indonésie má svá ještě neznámá zákoutí. K těm patří souostroví Moluk, obklopené stejnojmenným mořem. Právě tam se v březnu 2016 odehrál úkaz místními lidmi nazývaný „Gerhana Matahari Total“. Slunce zakryl Měsíc a to nesmělo uniknout žádnému nadšenci, ale především vědecké expedici vedené brněnskými matematiky. Poznáte exotickou Indonésii, jak ji ještě neznáte. Navštivíte Halmaheru, jeden z nejvýchodnějších a nejméně známých, přesto však pozoruhodných ostrovů světa. Zažijete ďábelský hon za možná nejkrásnějším přírodním úkazem vůbec a poznáte zdánlivě nevzdělanou kulturu, od které bychom se ale naopak měli mnohému učit! Navštivíte svět Moluckých klenotů, který vám okamžitě přiroste k srdci. A také zjistíte, co všechno jsou schopni vědci obětovat pro pár minut vzácného nebeského úkazu.

Přednáška se uskuteční ve Velké klubovně plzeňské radnice. Součástí bude také autogramiáda lektorovy knihy "Dobytí jižního hvězdnatého ráje".

Video: Upoutávka na knihu Dobytí jižního hvězdnatého ráje




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Petr Horálek, Přednáška , Autogramiáda, Dobytí jižního hvězdnatého ráje, Indonésie


14. vesmírný týden 2025

14. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 31. 3. do 6. 4. 2025. Měsíc bude v první čtvrti a projde skrz hvězdokupu Plejády. Venuše se polehounku stává Jitřenkou ranní oblohy. Na večerní obloze jsou Uran, Jupiter a Mars. Aktivita Slunce se zvýšila a zažili jsme i nejsilnější erupci X. Čeští studenti, kandidát na astronauta Aleš Svoboda a další osobnosti si vyzkoušeli Zero-G let. Raketa Spectrum německé společnosti Isar Aerospace brzy po startu z Norska havarovala. Před 60 lety byla vynesena první geosynchronní telekomunikační družice Intelsat-1 a před 20 lety bylo objeveno druhé nejjasnější těleso za Neptunem, Makemake.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Zatmění slunce

Slunce

Další informace »