Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Hlubinami vesmíru s dr. Ivanou Markovou

Hlubinami vesmíru s dr. Ivanou Markovou

Ivana Marková. Autor: TV Noe
Ivana Marková.
Autor: TV Noe
První májovou sobotu 5. května 2012 od 21:05 se můžete těšit na poutavé povídání v dalším pokračování publicistického pořadu Hlubinami vesmíru na TV Noe. Tentokráte naše pozvání přijala pracovnice ostravského planetária PaedDr. Ivana Marková, Ph.D.

Ivana Marková. Autor: TV Noe
Ivana Marková.
Autor: TV Noe
V tomto díle našeho pořadu se budeme zabývat pedagogickými rozměry astronomie. Jak vysvětlovat astronomii dětem? Na co se zaměřit u které věkové skupiny a jak na to? Jak zapojit astronomii i do jiných předmětů na základní škole? A co dál na střední škole...?

O těchto i mnohých jiných otázkách bude v našem pořadu povídat náš sobotní host PaedDr. Ivana Marková, Ph.D., odborná pracovnice Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě. Je osobou jistě povolanou, a proto malá exkurze do vesmíru tak trochu z jiného pohledu bude pro příznivce astronomie, a nejen je, troufám si říct, inspirativním pohlazením.

A protože dr. Ivana Marková je rovněž autorkou dětských astronomických pořadů, které jsou šity takříkajíc na míru, a my si ukázky z nich v našem pořadu pustíme, neváhejte a potěšte své oko i svou mysl.

Na setkání na internetu či u obrazovky se těší autor pořadu Jindřich Suchánek.

Živé vysílání TV Noe
Bližší info + reprízy




O autorovi



18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slabšia polárna žiara

Canon 60D, Samyang 16/2.0 13sec. ISO800

Další informace »